Jak działają agregaty malarskie?
Agregaty malarskie są urządzeniami do profesjonalnego malowania powierzchni ścian. Można ich użyć także do innych zastosowań. Wykorzystanie agregatów usprawnia i przyspiesza prace remontowe, a także ogranicza zużycie nanoszonej substancji. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i nakłady pracy. Użycie agregatów pozwala uzyskać równą, jednolitą warstwę farb. Sprawdź, w jaki sposób jest sprężana, a następnie nanoszona na powierzchnię ściany.
Jak działają profesjonalne urządzenia do podawania farby?
Agregaty malarskie pompują oraz sprężają farbę bez użycia powietrza. Zasada działania agregatów jest prosta i polega na sprężaniu i podawaniu pod ciśnieniem substancji, którą użytkownik nakłada przy pomocy agregatu. Urządzenia do nanoszenia farby pod ciśnieniem oraz części zamienne można znaleźć m.in. w sklepie Kagro w Łodzi. Agregaty membranowe są często spotykane w profesjonalnym i nieprofesjonalnym użytku. Z kolei agregaty tłokowe to urządzenia, które używane są w firmach świadczących usługi remontowe i wykończeniowe.
Przeczytaj również: Kryteria wyboru agregatu malarskiego
Zasada działania agregatu malarskiego
Agregaty malarskie pobierają farbę i sprężają ją za pomocą pompy. Urządzenia te tłoczą i sprężają farbę, która następnie jest przenoszona przez otwór dyszy i rozpylana na malowanej powierzchni. Zmniejszanie i zwiększanie objętości komory poprzez membranę lub tłok sprawia, że wytwarza się ciśnienie, które wypycha substancję przez dysze do pistoletu natryskowego. Dzięki temu nanoszenie warstwy jest niemal bezwysiłkowe. Zasada ta działa nawet dla gęstych substancji, które mogą być nanoszone za pomocą tłokowych agregatów malarskich.
Przeczytaj również: Agregaty natryskowe tłokowe i membranowe. Różnice w budowie
Malowanie przy pomocy agregatu jest hydrodynamiczne, co oznacza, że nie występuje mieszanie się powietrza i farby. Zapobiega to powstawaniu zacieków. Konstrukcja tłoka umożliwia wydajne i sprawne przemieszczanie farby z zasobnika do dyszy. W ten sposób generowane jest wysokie ciśnienie, które wynosi około 200 bar. Takie ciśnienie przyspiesza nakładanie farby na dużą powierzchnię w porównaniu z nakładaniem przy pomocy pędzla lub wałka.
Dzięki użyciu agregatu malarskiego można zaoszczędzić sporo czasu podczas prac, a także zmniejszyć zużycie farby lub innych substancji. Zasada działania urządzenia sprawia, że malowanie przy jego pomocy jest precyzyjne i mało męczące.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana