Jak urządzić taras na wiosnę?

Wiosna to najlepszy czas urządzanie i remont tarasu - miejsca relaksu i niezwykłych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Nie ma nic tak przyjemnego jak słoneczny poranek z kawą na tarasie, drzemka w hamaku czy sobota spędzona na wspólnym grillowaniu na świeżym powietrzu. Internet jest pełen intrygujących przykładów aranżacji tarasu. Ale od czego zacząć?

Krok pierwszy: Meble

Możesz dzięki nim wyczarować każdy styl aranżacji: od minimalistycznego czy futurystycznego po romantyczny a nawet barokowy. Piękne i wygodne meble to już połowa sukcesu! Rynek oferuje przeróżne ich rodzaje: drewniane, wiklinowe, plastikowe, z technorattanu. Znajdziesz wśród nich kanapy, stoliki, fotele. Dostępne są również meble z palet, które możesz zrobić sam!

Warto również zaopatrzyć się w użyteczne dodatki takie jak parasol, grill czy pufy, w których możesz schować mniejsze akcesoria.

Tekstylia zapewnią komfort

Taras nigdy nie będzie wyglądał nudno jeśli udekorujesz go kolorowymi kocami, poduszkami czy hamakami. Komfort, wygoda i ciepło – właśnie o to zadbaj, a goście nie będą chcieli opuszczać Twojego tarasu! Wpleć do aranżacji również zasłony i firany by nadać ciekawy i przytulny wygląd albo postaw na obrus i świece, a dodasz szyku i elegancji.

Rośliny

Bliskość ogrodu nie musi wcale wykluczać krzewów i kwiatów na tarasie. W zależności od stylu aranżacji czy ilości przestrzeni możesz zdecydować się na krzewy w wielkich donicach, mniejsze donice z kwiatami czy zioła, które nie tylko będą pięknie wyglądać, ale również uwodzić zapachem. Ciekawym pomysłem jest również otoczenie nimi tarasu, dzięki czemu zaoszczędzisz miejsce, a efekt będzie przyciągał uwagę.

Lampki, lampy i lampiony

Zadbaj o odpowiedni nastrój wieczorem i w nocy. Osiągniesz wymarzony efekt dzięki lampkom zawieszonym nad stolikiem czy pod parasolem. Dobrym pomysłem jest również postawienie w okolicy siedzeń lampionów czy montaż lamp ogrodowych wokół tarasu. Taki zabieg nie tylko sprawi, że taras będzie wyglądał pięknie, ale również uchroni gości i rodzinę przed kontuzjami podczas wieczornych spotkań.

Gotowi do działania? :)