Grill w ogrodzie - ciekawe aranżacje

Okres wakacyjny sprzyja spędzaniu czasu w ogrodzie. Świetnym sposobem na umilenie sobie takiego pobytu jest grillowanie w gronie znajomych lub rodziny. Żeby ogród mógł stać się pełnoprawną kuchnią, należy stworzyć w nim praktyczny i wygodny kącik grillowy.

Rodzaje grilli

Najtańszym i zarazem jednym z najbardziej popularnych rodzajów grilli – jest grill przenośny. Jego największą zaletą jest mobilność, bowiem można ustawić go właściwie w każdym miejscu. Najlepiej sprawdza się on w niewielkich ogrodach, ale zastosowanie znajduje też na tarasach, gdyż zajmuje małą ilość miejsca.

Zdecydowanie większe możliwości zapewni murowany grill stacjonarny. Decydując się na budowę takiego grilla, zyskuje się pewność, iż posłuży on przez długie lata. Ponadto jego wielkość, umożliwia spełnienie dodatkowych funkcji, takich jak urządzenie wędzarni lub też stworzenie miejsca na przechowywanie opału. Tego rodzaju grill bardzo często wykonany jest z klasycznej cegły, która pasuje do wielu aranżacji.

Stacjonarny grill murowany jest idealny do wykonania zakątka grillowego, przy którym pojawią się drewniane meble ogrodowe. Całości dopełnić mogą znajdujące się w donicach rośliny i przytulne oświetlenie, dodające uroku podczas wieczornej kolacji.

Oprócz cegły, do budowy grilla stacjonarnego, wykorzystać można również klinkier i kamień. To bardzo uniwersalne surowce, które będą doskonale pasować do ogrodu. Cena materiału nie jest zbyt wysoka, natomiast grill jest wytrzymały i łatwo utrzymać go w czystości.

O czym warto pamiętać

Strona wizualna kącika grillowego jest ważnym elementem, niemniej jednak należy skupić się na aspekcie związanym z bezpieczeństwem. Ogród z grillem ma stanowić bowiem miejsce do przyjemnego spędzania czasu i nie może wiązać się powstaniem zagrożenia. Warto zatem pamiętać, by grill znajdował się z daleka od drzew i materiałów łatwopalnych.

Dobrą praktyką jest również doprowadzenie wody do miejsca, w którym znajduje się grill. Zdecydowanie ułatwi to organizację grillowania. Wówczas pozostaje już tylko cieszyć się wspólnym spędzaniem czasu przy palenisku.