Stróżówka w kontenerze. Gdzie sprawdzi się takie rozwiązanie?

Każda budowa charakteryzuje się mobilnością. Konkretny budynek jest remontowany jedynie przez określony okres, a następnie ekipa przenosi się w inne miejsce. Większe budowy wymagają stróżówek, które nie powinny być murowane. Inwestor po zakończonych pracach remontowych musiałby zburzyć mały budynek, by następnie postawić kolejny w innym miejscu. Znacznie lepszym rozwiązaniem wydają się przenośne i tanie kontenery modułowe.
Zalety stróżówki z kontenerów
Stróżówki modułowe i kontenerowe są podatne na obracanie czy przestawianie w inne miejsce. Niczego nie trzeba burzyć – wystarczy złożyć i zapakować przenośną konstrukcję, by następnie postawić ją na innym placu budowy. Kontenery charakteryzują się też krótkim czasem montażu i możliwością przyłączenia instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz elektrycznej, dzięki czemu stróżówka już po kilku dniach będzie całkowicie gotowa do użytku, przypominając prawdziwy dom.
Dobrej jakości stróżówki modułowe są wykonane najczęściej z przerobionych kontenerów morskich lub certyfikowanego drewna szwedzkiego, co nadaje wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne. Na elewacji montuje się płyty włókno-cementowe w różnych kolorach, nadające budynkowi estetycznego wyglądu. Każdy inwestor może dostosować stróżówkę do własnych wymagań – często na zewnętrznej ścianie umieszcza firmowe logo.
Dlaczego nie warto inwestować w najtańsze stróżówki?
Bardzo niska cena stróżówek kontenerowych przedkłada się na ich jakość wykonania. Najczęściej powstają ze złej jakości materiałów, a ściany wewnętrzne wykonywane są z nieestetycznej płyty laminowanej. Na podłodze widnieje przemysłowa wykładzina PCV. Całe pomieszczenie można określić jako ubogo wykończone. Niczym wyjątkowym są szpetne i tandetne plastikowe listwy, które osłaniają fragmenty instalacji elektrycznej.
Praca i przebywanie w nieestetycznym pomieszczeniu sprawia mało przyjemności, a także zaburza wygląd otoczenia.
Wady stróżówki modułowej
Stróżówki kontenerowe mają również swoje wady. Największą z nich stanowi nieregulowana temperatura panująca wewnątrz budynku. Latem przestrzeń szybko się nagrzewa, a dozorca jest zmuszony do przebywania w nieprzyjemnym upale. Zimą natomiast ściany nie trzymają ciepła, dlatego konieczne jest ciągłe używanie kaloryferów, przez co wzrastają rachunki za energię elektryczną.
Każdy inwestor powinien postawić na dobrej jakości kontenery, wytwarzane przez sprawdzone przedsiębiorstwa. Firma Novikont produkuje pomieszczenia o bezpiecznych i higienicznych warunkach pracy, gdzie nie brakuje oświetlenia sztucznego oraz prawidłowego zabezpieczenia przed niekorzystnymi warunkami cieplnymi i nasłonecznieniem. Należy pamiętać, że praca ochroniarza trwa około 12 godzin, dlatego zarządcy budowy powinni zadbać o komfort jego pracy. Każdy budynek musi mieć odpowiednią temperaturę, zabezpieczenia przed wilgocią, a także cechować się prawidłową wymianą powietrza.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Nortech Sp. z o.o.
Spawalnictwo - sprzęt, akcesoria
woj. dolnośląskie55-010 Radwanice, Wrocławska 13b
-
Kamiński Siłowniki Hydrauliczne Produkcja Naprawa
Hydraulika - siłowa
woj. lubuskie68-200 Żary, Okrzei 104
-
IMA Sprzęt i Budownictwo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Dźwigi, żurawie - osprzęt
woj. dolnośląskie54-103 Wrocław, Brodzka 10