Kilka zalet betonu architektonicznego
Z biegiem czasu beton architektoniczny cieszy się coraz większą popularnością. Wykorzystuje się go przede wszystkim jako materiał służący do produkcji różnorodnych elementów wyposażenia wnętrz, a nierzadko także zewnętrznego otoczenia. Na ten stan rzeczy niebagatelny wpływ mają rozmaite zalety tworzywa. Chcesz poznać jego najważniejsze walory? W takim razie powinieneś koniecznie przeczytać niniejszy artykuł.
Beton architektoniczny – materiał o uniwersalnym zastosowaniu
Beton architektoniczny – podobnie jak zwykły beton – produkowany jest z mieszanki wody, cementu hutniczego i piasku o odpowiedniej ziarnistości. W jego procesie wytwórczym powszechnie wykorzystuje się także właściwie dobrane plastyfikatory, odpowiadające za optymalną urabialność masy oraz upłynniacze, dzięki którym nie ma konieczności stosowania zbyt dużej ilości wody podczas wykonywania tworzywa. Najwyższej klasy beton architektoniczny jest niezastąpiony przy produkcji rozmaitych elementów wystroju salonów, kuchni czy łazienek. Wśród nich niewątpliwie warto wymienić m.in. blaty stołów, parapety okienne, stopnie schodów, a także zlewy i umywalki. Betonowe płyty o różnorodnej kolorystyce i fakturze idealnie sprawdzają się też w roli paneli ściennych, stanowiąc doskonałą alternatywę dla tapet i fototapet. Beton architektoniczny może także z powodzeniem posłużyć do wyrobu rozmaitych elementów małej architektury. Otwarta przestrzeń parku czy ogrodu z idealnie wkomponowanymi w nią betonowymi ławkami, stolikami czy rzeźbami nabiera niepowtarzalnego charakteru.
Przeczytaj również: Dlaczego beton architektoniczny doskonale sprawdza się w przestrzeni miejskiej?
Najważniejsze walory betonu architektonicznego
Beton architektoniczny znajduje szerokie uznanie wśród właścicieli domów i mieszkań ze względu na swoje liczne zalety. Trwały, dobry gatunkowo materiał, odznacza się odpornością na zarysowania i uszkodzenia pod wpływem oddziaływania czynników zewnętrznych. Betonowe elementy prezentują się nienagannie przez szereg lat, niezależnie od tego, czy zostały one ulokowane wewnątrz budynku, czy na zewnątrz. Są one łatwe w czyszczeniu, nie wymagają też przeprowadzania specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych ani konserwacyjnych. To sprawia, że elementy aranżacyjne z betonowych płyt oferowanych przez takie firmy, jak ENERGO-BET II, mogą być z powodzeniem użytkowane przez długi czas. Nie ma potrzeby ich ustawicznego wymieniania na nowe modele.
Przeczytaj również: Beton architektoniczny: zastosowanie i zalety w przestrzeni miejskiej
Odpowiednio dobrany beton architektoniczny gwarantuje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Właściciel domu ma do wyboru płyty w różnych odcieniach szarości o gładkiej lub porowatej, fakturze.
Przeczytaj również: Fakty i mity na temat betonu architektonicznego
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana