Kiedy warto wykonać docieplenie budynku?
Czujesz, że temperatura w Twoim domu jest zbyt niska? Być może jest to spowodowane nieszczelną lub przestarzałą termoizolacją. Pamiętaj, że komfort termiczny w domu wpływa na wiele aspektów życia. Kiedy zdecydować się na docieplenie budynku? Jakie korzyści niesie za sobą termomodernizacja? Odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania znajdziesz w artykule.
Najlepsza pora na ocieplenie domu
Izolacja cieplna zapewnia odpowiednią temperaturę i dobre warunki do życia nie tylko podczas mroźnych dni, ale również w sezonie letnim. W najbliższym czasie planujesz docieplić elewację budynku, aby przygotować się na skrajne temperatury? Pamiętaj, że prace izolacyjne o pewnych porach roku mogą być nieco utrudnione.
Przeczytaj również: Na czym polega termomodernizacja budynku?
Najlepszym czasem na realizację takiej inwestycji jest wiosna i lato. To wtedy są najbardziej sprzyjające warunki do remontów. Skrajnie niskie temperatury i duża wilgotność powietrza mogłyby osłabić strukturę izolacji i wydłużyć prace wykończeniowe.
Przeczytaj również: Ocieplanie wełną celulozową, a kryteria ekonomiczne
Tutaj dużo zależy również od sposobu ocieplania. Niektóre techniki nie wymagają aż tak ściśle określonych warunków. Jeśli szukasz firmy, która zapewni Ci najlepszą izolację termiczną dostosowaną do Twoich potrzeb, sprawdź ofertę firmy LAPIS Zielona Góra.
Przeczytaj również: Dlaczego mikroklimat w domu lub mieszkaniu jest tak ważny?
Warto zaznaczyć, że docieplenie możliwe jest zarówno podczas budowy nowego obiektu, jak i przy remoncie już istniejącego budynku. Z takich usług może skorzystać tak naprawdę każdy. W przypadku nowopowstałych domów prace izolacyjne powinny być wykonane dopiero na końcowym etapie budowy.
Dlaczego warto docieplać budynki?
Docieplanie domów w ostatnim czasie stało się niezwykłe popularne. Jednym z głównych powodów są stale rosnące ceny za prąd. Ale jaki jest związek między jednym a drugim? Lepsza izolacja termiczna przekłada się na mniejsze rachunki za energię elektryczną. Termoizolacja pozwala na zachowanie odpowiedniej temperatury wewnątrz domu zimą i ogranicza dostawanie się ciepła do środka w upalne dni.
Taka inwestycja w dużym stopniu wpłynie na energooszczędność domu. To z kolei jest przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem, dzięki któremu ograniczasz zanieczyszczenie powietrza w Twojej okolic.
Zwrot kosztów poniesionych na prace ociepleniowe jest gwarantowany już po kilku pierwszych latach, dlatego warto poważnie przemyśleć taką decyzję.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana