Jakie bramy nazywamy przemysłowymi? Charakterystyka, wymiary, cena
Obiekty wykorzystywane w celach prowadzenia działalności produkcyjnej i magazynowej lub handlu hurtowego muszą być dopasowane do związanych z nią wymagań nie tylko pod względem swojej powierzchni czy konstrukcji, ale także wyposażenia. Jednymi ze szczególnie istotnych elementów są bramy instalowane w takich budynkach. Z uwagi na znaczne obciążenie eksploatacyjne oraz panujące w pomieszczeniach warunki, powinny one mieć specjalną konstrukcję.
Czym wyróżniają się bramy przemysłowe?
Eksploatacja budynków przeznaczonych na cele przemysłowe wiąże się zwykle z koniecznością wygradzania poszczególnych części użytkowanych pomieszczeń przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości przemieszczania się pomiędzy nimi wykorzystywanych urządzeń transportu bliskiego – na ogół wózków paletowych i widłowych, lecz nierzadko także samochodów dostawczych, a nawet ciężarówek. Montowane w takich obiektach bramy przemysłowe powinny odznaczać się przede wszystkim zwiększoną wytrzymałością, jeżeli chodzi o liczbę cykli roboczych wykonywanych w ciągu każdego dnia pracy. Równie istotna będzie szybkość ich działania, szczególnie tam, gdzie częstotliwość otwierania i zamykania bram jest stosunkowo duża. Znaczenie będzie też miała odpowiednia izolacyjność akustyczna i termiczna, a często również odporność na zapylenie, wysoką wilgotność lub chemikalia. Cechą wyróżniającą bramy przemysłowe jest także ich rozmiar – są one z reguły znacznie większe niż klasyczne bramy garażowe, w niektórych przypadkach ich długość może wynosić nawet kilkanaście metrów, a wysokość często przewyższa pułap 3 metrów.
Przeczytaj również: Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy przemysłowej?
Duży wybór bram przemysłowych można znaleźć w ofercie firmy Margodoors. Specjalizuje się ona w sprzedaży, montażu i konserwacji oraz naprawie bram różnych typów.
Jakie są rodzaje bram przemysłowych?
Bramy przemysłowe mogą mieć różną konstrukcję, w zależności od potrzeb występujących w konkretnym obiekcie lub jego części. Do często wybieranych należą bramy segmentowe, które jednak od typowych konstrukcji „garażowych” różnią się tym, że prowadnice, po których porusza się skrzydło, są zwykle ustawione w płaszczyźnie pionowej. Bardzo chętnie są także bramy roletowe, w których skrzydło „nawija się” na umieszczony ponad otworem walec obracany silnikiem elektrycznym. Bramy tego typu występują też w wersjach szybkobieżnych. Bramy przemysłowe to także konstrukcje przesuwane oraz harmonijkowe, popularne zwłaszcza tam, gdzie niezbędna jest duża szerokość skrzydła. W miejscach, gdzie eksploatacja będzie mniej intensywna, korzysta się z bram rozwieranych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana