Czym charakteryzują się kontenerowe oczyszczalnie ścieków?

Kontenerowe oczyszczalnie ścieków sprawdzą się wszędzie tam, gdzie przydomowy system oczyszczania jest niewystarczający lub w miejscach, z których ścieki nie mogą trafić bezpośrednio do kanalizacji. Znajdują zastosowanie w domach wielorodzinnych, hotelach, zakładach pracy czy na osiedlach. Charakteryzują się łatwością montażu, prostą obsługą i dużą dokładnością w filtrowaniu zanieczyszczeń.
Jak działa oczyszczalnia kontenerowa?
Takie urządzenie jest zaliczane do kategorii mechaniczno-biologicznych oczyszczalni ścieków. Ma postać zbiornika wykonanego w całości z tworzywa sztucznego lub z żelbetu, które jest podzielone na poszczególne komory technologiczne. Kontenerowe oczyszczalnie ścieków filtrują zanieczyszczenia w sposób stopniowy. Oznacza to, że ścieki są najpierw poddawane oczyszczaniu mechanicznemu, w którym wykorzystuje się kraty ręczne lub mechaniczne pracujące w trybie automatycznym. Zanieczyszczenia nieorganiczne są zatrzymywane przez kratę, co pozwala zabezpieczyć urządzenia przed uszkodzeniem.
Wstępnie pozbawione zanieczyszczeń ścieki trafiają do kolejnych komór, gdzie są poddawane stopniowemu procesowi oczyszczania. Polega on na ich wielokrotnej denitryfikacji oraz oczyszczaniu metodą osadu czynnego. W wyniku wielostopniowej filtracji zanieczyszczenia gromadzą się w zbiorniku osadu nadmiernego. Co określony czas są wywożone do oczyszczalni ścieków, która zajmuje się neutralizacją tego typu odpadów.
Dzięki zastosowanemu procesowi, oczyszczone ścieki odpowiadają wymaganiom Ministerstwa Środowiska dotyczącego warunków, jakie muszą spełnić, aby w bezpieczny sposób mogły trafić do wód lub do ziemi.
Zalety kontenerowych oczyszczalni ścieków
Oczyszczalnie ścieków w formie kontenerowej cieszą się sporą popularnością ze względu na liczne korzyści, jakie oferują użytkownikom. Przede wszystkim są proste w obsłudze oraz montażu. Jak wyjaśnia pracownik firmy EnEko, instalacja oczyszczalni polega na dostarczeniu do miejsca docelowego gotowego urządzenia, wykonanie podłączenia i rozruchu. Niewielki zakres prac skraca do minimum czas realizacji inwestycji. Każda oczyszczalnia jest wykonywana według indywidualnych potrzeb użytkowników. Do jej produkcji stosuje się materiały, które są wytrzymałe i zachowują swoje parametry przez wiele lat.
Oczyszczalnie są wyposażone w systemy automatyki, które sprawiają, że ich obsługa jest prosta i nie wymaga dużych nakładów czasu. Dbanie o jej prawidłowe funkcjonowanie opiera się przede wszystkim na kontroli pracy urządzeń oraz pomiarach sedymentacji w reaktorze. Zajmują się tym specjalistyczne firmy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Boniterm Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Energetyczne, grzejne urządzenia - usługi
woj. pomorskie83-010 Straszyn, Objazdowa 10
-
Ozetherm Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Instalacje sanitarno-grzewcze - usługi
woj. podlaskie15-724 Białystok, Marczukowska 2B lok. 100
-
Pego Polska Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Gazownictwo - produkty, akcesoria
woj. dolnośląskie52-121 Wrocław, Koreańska 61-65
-
ATP Hydroizolacje Tomasz Przyborowski
Izolacja, termoizolacja, hydroizolacja
woj. mazowieckie05-091 Ząbki, Krucza 5